עדשות מגע חודשיות

עדשות מגע חודשיות הן עדשות מגע המתאימות לשימוש יום יומי למשך חודש ימים.

עדשות מגע חודשיות מומלצות למי שמרכיב עדשות מגע באופן קבוע. פתרון אופטי זה יכול להתאים למי שלא רוצה או לא נוח לו להרכיב משקפיים, מי שעוסק באופן יום יומי בספורט וכדומה.

יש היום כמה חברות ייצור לעדשות מגע חודשיות ובכל חברה יש כמה סוגים של עדשות מגע כך שניתן להתאים לנבדק את זוג העדשות שיהיו הכי בריאות ונחות לו. ניתן גם להחליף סוג עדשות עד מציאת העדשות הנוחות ביותר עבור המשתמש.

היום יש בשוק עדשות מגע חודשיות מסיליקון הידרוג’ל לעבירות חמצן אופטימלית ולנוחות מקסימלית. סיליקון ידוע כחומר גלם החדיר לחמצן, ובכך מאפשר מעבר חמצן מקסימלי לקרנית, פי 3-5 לעומת עדשות מגע רכות רגילות, ובכך תורם לשמירה על בריאות העין. עדשות מגע אלו מצוינות לסובלים מתחושת יובש בעיניים, עיניים אדומות או חוסר נוחות בסוף היום הנובעת בדר”כ מחוסר חמצן בעיניים.

מאחר שמדובר בעדשות מגע שמרכיבים כל יום אך מחליפים פעם בחודש, ניקיון הוא היבט חשוב ביותר בטיפול נאות בעדשות מגע בכלל ובעדשות מגע חודשיות בפרט. יש לקבוע תנאים הגייניים לשגרת טיפול בעדשות מגע:

לפני שנוגעים בעדשות מגע, יש לרחוץ ידיים ביסודיות עם סבון ולנגבן במגבת לא שעירה. כדאי להרכיב את עדשות המגע לפני איפור הפנים.

יש להקפיד על טיפול יומי מתאים על מנת למנוע ולהסיר משקעים של דמעות ומיקרואורגניזמים מהעדשה כגון חלבונים ושומנים שהצטברו בעדשת המגע במהלך יום ההרכבה. ישנם סוגים רבים של תמיסות לעדשות מגע, יש לפעול על-פי הוראות היצרן.

עדשות מגע חודשיות כשמם כן הם, לא כדאי להשתמש בהם מעבר לזמנם.

התאמה של עדשות המגע בקליניקה שלנו מתבצעת ע”י מומחים שעברו הסמכות והשתלמויות שונות. ההתאמה נעשית לאחר בדיקה קפדנית של העיניים, הכוללת בדיקת ראייה מקיפה, צילום של הקרנית ע”י טופוגרפיה, בדיקת הקרנית, עדשה תוך עינית, בדיקת יובש של העיניים, פתולוגיה של העין, ראיית צבעים, בדיקת תלת מימד. ישנם גם מקרים בהם ישנם ליקויים בקרנית או בעפעפיים אשר לא מאפשרים את התאמת עדשות המגע.

לפני תחילת השימוש, יש לעבור הדרכה על אופן השימוש והטיפול בעדשות מגע וכן, לעבור ביקורות תקופתיות לפי המלצת האופטומטריסט.

עדשות מגע חודשיות מומלצות הן עדשות מגע חודשיות Provision bio של קופר ויז’ן, עדשות מגע חודשיות קלריטי של Sauflon, עדשות מגע חודשיות Air Optix  של Alcon, עדשות מגע חודשיות soft lens של עינית ועדשות דו שבועיות אואזיס של Acuvue.