התאמת עדשות מגע

התאמה של עדשות המגע בקליניקה שלנו מתבצעת ע”י מומחים שעברו הסמכות והשתלמויות שונות בנושא. ההתאמה נעשית לאחר בדיקה קפדנית של העיניים בה בודקים את המקטע הקדמי של העין ע”י מנורת סדק ומיפוי קרנית ובהתאם לכך נבחר חומר הגלם לעדשות מגע והקימור המתאים ביותר עבור הנבדק. בנוסף עורכים בדיקת ראייה מקיפה הכוללת בדיקת יובש של העיניים, פתולוגיה של העין, ראיית צבעים, בדיקת תלת מימד , המרשם וכו’.

על סמך הנתונים שמתקבלים מתאימים לנבדק את עדשות המגע המתאימות לו ביותר באופן אינדיבידואלי מבחינה בריאותית ומבחינת נוחות מקסימלית.

ישנם גם מקרים בהם ישנם ליקויים בקרנית או בעפעפיים אשר לא מאפשרים את ההתאמה של עדשות המגע.

בדיקת התאמה לעדשות מגע היא הכרחית וחיונית עבור שמירה על בריאות העיניים לאורך שנים. בנוסף, חשוב לעבור ביקורות שנתיות בכדי לוודא שאין זיהומים אפשריים ושיש מעבר חמצן מלא לקרנית.

נוחות ותחושה טבעית זו אחת המטרות העיקריות בהתאמת עדשות מגע באופן נכון ומקצועי. התאמה נכונה תאפשר למשתמש  ראייה מצוינת וטבעית ללא הרגשה שיש לו משהו בעין.

יש להקפיד על טיפול יומי מתאים על מנת להסיר ולמנוע הצטברות משקעים ומיקרואורגניזמים על העדשה כגון חלבונים ושומנים שהצטברו בעדשת המגע במהלך יום ההרכבה. ישנם סוגים רבים של תמיסות לעדשות מגע, יש לפעול על-פי הוראות היצרן.

מחקרים מראים חד משמעית כי טיפול לא הולם בעדשות מגע גורם לדלקות לחמית ולדלקות קרנית זיהומיות, בדרך כלל מחיידקים אך לעתים גם מטפילים או פטריות. לכן חשוב מאוד לעבור הדרכה על אופן השימוש והטיפול הנכון והמתאים ועל מעקב רפואי תקופתי אצל האופטומטריסט.